ІНТЕРАКТИВНА СКЛАДОВА МЕТОДИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-115-121Ключові слова:
майбутній учитель математики; методична підготовка; предметно-методична компетентність; інтерактивна складоваАнотація
У рамках предметно-методичної компетентності майбутнього вчителя виокремлено здатність добирати й використовувати сучасні ефективні методики і технології навчання, виховання й розвитку здобувачів освіти. Такі методики й технології мають обов’язкову інтерактивну складову, що спрямована на забезпечення ефективної взаємодії учнів з учителем, між собою, з освітнім середовищем, у якому здійснюється освітній процес
Запропоновано розглядати інтерактивну складову у структурі методичної підготовки майбутнього вчителя математики на засадах трисуб єктної дидактики математики. Автори розглянули місце і роль інтерактивної складової у структурі методичної підготовки майбутнього вчителя математики, проаналізували її формувальний професійно-методичний потенціал в умовах специфічного рівневого підходу до формування відповідної складової предметно-методичної компетентності майбутніх учителів математики.
З’ясовано доцільність використання поняття «інтерактивний навчальний контент (ІНК)». Обґрунтовано, що ІНК доцільно залучати до теоретичного і практичного складників методичної підготовки, до змісту навчальних дисциплін, що прямо і опосередковано формують предметно-методичну компетентність майбутнього вчителя.
Встановлено, що посутнім компонентом ІНК виступають навчально-методичні завдання (задачі і вправи). У статті потрактовано поняття «інтерактивні навчально-методичні задачі».
Розглянуто електронні освітні ресурси (ЕОР) для створення широкого спектру інтерактивних навчально-методичних завдань, зокрема стрічок часу і завдань для термінологічної роботи.
Зауважено, що «вбудовуючи» інтерактивні навчально-методичні задачі й вправи в сучасні ЕОР, важливо враховувати специфіку архітектури й функціонування кожного з них, їхні переваги й обмеження.
Показано, що використання сервісів із вбудованим штучним інтелектом вимагає особливої уваги і додаткової роботи: усунення термінологічних і фактичних математичних помилок, методичних огріхів і недоречностей.
Узагальнено, що для виведення студентів на рівень професійної самостійності їх необхідно залучати до процедур самостійного «винайдення», створення, продукування, адаптування інтерактивних вправ в освітньому процесі з математики.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Ніна ТАРАСЕНКОВА, Ірина АКУЛЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.