ТАКТИЛЬНІ ПОСІБНИКИ ЯК ЗАСІБ СЕНСОРНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ
DOI:
https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-91-97Ключові слова:
сенсорний розвиток; учні з особливими освітніми потребами; молодші школярі; учні з порушеннями зору; засоби навчання для учнів з порушеннями зору; тактильні посібникиАнотація
Стаття присвячена теоретичному обґрунтуванню та експериментальній перевірці ефективності використання тактильних посібників для сенсорного розвитку молодших школярів із особливими освітніми потребами (порушеннями зору).
Висвітлено особливості сенсорного розвитку молодших школярів з особливими освітніми потребами. Теоретично обґрунтовано тактильні посібники як засіб сенсорного розвитку молодших школярів з порушеннями зору.
У ході педагогічного експерименту, проведеного на базі спеціальної школи, були розроблені та апробовані тактильні посібники, які сприяли сенсорному розвитку молодших школярів з порушеннями зору. За результатами дослідження встановлено, що використання тактильних посібників позитивно впливає на розвиток сенсорної сфери молодших школярів, зокрема зорового, слухового та тактильного сприйняття.
Ефективність засобів підтверджено підвищенням рівня сенсорного розвитку учнів з порушеннями зору. У перспективі передбачається адаптація цього підходу для інших категорій дітей із особливими освітніми потребами.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Тетяна ЗОРОЧКІНА, Інна ЛИТВИН, Аліна ЗАЇКА
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.