ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК ЯК ЧАСТИНА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-2-100-106

Ключові слова:

причини помилок; види помилок; завдання на виправлення помилок; вправи; навчання англійській мові

Анотація

Анотація. У статті йдеться про причини помилок, їх різновиди, а також про те, коли і хто має виправляти помилки. Авторка дотримується думок Д. Тедік, Дж. Ейдж, П. Ура та Дж. Скрівенера про помилки та їх виправлення. У статті зазначено, що причинами помилок є міжмовні, внутрішньомовні особливості, контекст та ситуація, лексичні, фонологічні, синтаксичні, описові та прагматичні типи мовних одиниць та помилки можуть бути виправлені викладачами, самими учнями або однокласниками. Наприкінці статті надано інформацію про різні способи усної та письмової корекції. Якщо врахувати, що навчання без помилок немає, а помилки відіграють величезну роль у розвитку процесу навчання, то стаття має актуальне значення.

Мета дослідження – показати причини помилок під час навчання іноземним (зокрема англійської) мов і як їх виправляти за допомогою вправ.

Методи. При вивченні цієї проблеми використовувалися комунікативне навчання, метод послідовностей, теоретичний аналіз та методи узагальнення.

Оригінальність. При вивченні англійської мови неминучі помилки. Учні роблять помилки, а вчителі – виправляють їх. Неважливо, наскільки зрозуміло пояснює викладач, які методи він використовує, учні все одно припускаються численних помилок, адже це природний процес. Насправді помилки вказують на те, що навчання має місце. Головне не самі помилки, а їх причини, коли, як і кому їх виправляти.

Результати. У статті використано точки зору багатьох учених і методистів та встановлено, що помилка є частиною навчального процесу. А спірним є питання: хто, коли і як має виправляти помилки, зважаючи на те, що спочатку необхідно визначити причини помилок.

Висновки. З викладеного вище можна дійти висновку, що немає однозначних рекомендацій для всіх студентів, розрахованих на будь-які умови. Від учителя залежить, коли та як виправляти помилки. Своєчасний зворотний зв'язок може призвести до зменшення кількості помилок, підвищення мотивації та кращих результатів. Ми не маємо забувати, що «Ми навчаємось на своїх помилках».

Біографія автора

  • Нарміна РАДЖАБОВА, Бакинський слов’янський університет

    докторантка

Завантаження

Опубліковано

08.07.2024

Як цитувати

ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК ЯК ЧАСТИНА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ. (2024). Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія_«Педагогічні науки», 2, 100-106. https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-2-100-106