ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТІ З БІОЛОГІЇ МАЙБУТНІХ БАКАЛАВРІВ ПРИРОДНИЧИХ НАУК У ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ «ФІЗІОЛОГІЯ РОСЛИН»: ДЕЯКІ НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОРІЄНТИРИ
DOI:
https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-77-84Ключові слова:
предметна компетентність з біології; майбутні бакалаври природничих наук; навчальний курс «Фізіологія рослин»; науково-методологічні орієнтири професійної підготовкиАнотація
Актуалізовано проблему формування предметної біологічної компетентності майбутніх бакалаврів природничих наук в умовах модернізації змісту шкільної природничої освіти.
Проаналізовано роль і місце фахових фундаментальних дисциплін у процесі формування предметної компетентності з біології майбутніх бакалаврів природничих наук.
Закцентовано у цьому плані особливості набуття біологічної компетентності майбутніми бакалаврами природничих наук у процесі опанування навчального курсу «Фізіологія рослин» у контексті вимог Нової української школи.
Підтверджено, що важливим чинником формування компетентності з біології майбутніх бакалаврів природничих наук є насамперед забезпечення якісно нового рівня викладання фундаментальних біологічних дисциплін, де важливою стає ресурсність індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти.
Констатовано, що навчальна дисципліна «Фізіологія рослин» є складовою в системі професійної підготовки майбутніх бакалаврів природничих наук і основною ланкою формування предметної біологічної компетентності, а відтак,на часі фокусування дослідницьких зусиль на конкретизації науково методологічних орієнтирів викладання професійно орієнтованого курсу «Фізіологія рослин», що складають підходи: компетентнісний, системно-інтегрований та контекстний, які забезпечують цілісність освітнього процесу, і на основі яких відбувається професійна підготовка майбутніх фахівців.
З’ясовано, що набуття біологічної компетентності майбутніми бакалаврами природничих наук, як складової їх професійної підготовки, у процесі викладання навчальної дисципліни «Фізіологія рослин» передбачає єдність окреслених методологічних підходів.
До того ж, підвищення якості біологічної підготовки майбутніх бакалаврів природничих наук лежить у площині побудови саме педагогічної системи формування ключових і спеціальних компетентностей.
Запропоновано деякий педагогічний інструментарій реалізації методологічних підходів – який апробовується у практико-орієнтованій діяльності концепту формування компетентності з біології майбутніх бакалаврів природничих наук.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Надія ГРАМАТИК
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.