ДО ПИТАННЯ НАВЧАННЯ ОСНОВАМ ГРАМАТИКИ СУЧАСНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИХ СТУДЕНТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-49-54Ключові слова:
англійська мова; комплексне навчання; граматика; національна аудиторія; методичні прийоми; лексикон; порівняльний методАнотація
Анотація. Актуальність статті визначається тим, що у наш час англійська мова стала надзвичайно важливим аспектом у педагогічній діяльності.
Стаття виходить за рамки загальної проблематики, що особливо цінно у сучасному науковому дискурсі. Зокрема дослідження спрямоване на навчання глибокому розумінню внутрішніх аспектів загальної лінгвістики, зокрема граматики. Що стосується внутрішнього змісту статті, то доречно відзначити наступне: по-перше, дається короткий огляд історії питання, за яким йде обговорення теми, винесеної в заголовок; по-друге, зміст «прив'язаний» до поточного контексту викладання граматики англійської мови, що актуально для студентів-міжнародників; по-третє, підхід повністю відповідає потребам студентів. Сформульовані припущення підкріплюються прикладами і наводяться виноски з робіт як зарубіжних, так і азербайджанських фахівців у сфері педагогіки іноземних мов і лінгвістики.
Теоретичною основою статті є методичні напрацювання азербайджанських та зарубіжних авторів щодо навчання граматиці англійської мови. Результати цих напрацювань були прийняті до уваги і отримали подальший розвиток стосовно специфіки факультетів міжнародних відносин в азербайджанських університетах. У статті показано, що порівняльний контекст методичних підходів пов'язаний із міжмовними факторами, а також контекстуальними та ситуативними міркуваннями.
Основна мета статті полягає в аналізі поточного стану справ у викладанні граматики англійської мови студентам-міжнародникам та пропозиції заходів, які допомогали б краще задовольнити потреби цих студентів.
Методологічною основою дослідження є роботи переважно азербайджанських та окремих зарубіжних вчених, які займалися студійованою темою. У статті використовуються методи візуального, емпіричного та порівняльного аналізу, а також зіставлення та систематизації емпіричних та теоретичних даних.
Висновки. Виходячи з вищевикладеного логічно дійти висновку, що навчання граматиці сучасної англійської мови має проводитись систематично та поетапно таким чином, щоб студенти-міжнародники могли ретельно вивчити одну граматичну концепцію, яка природно призведе до потреби опанування змісту інших розділів граматики, а потім – до лексикології та синтаксису.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Хураман САФАРОВА
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.