СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РЕФОРМУВАННЯ ДИДАКТИЧНИХ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-17-24

Ключові слова:

військова освіта; дидактичні засади; підготовка військового персоналу; реформування; зміст освіти; технології; контроль; моніторинг

Анотація

Реформування системи військової освіти України повинно проводитись з урахуванням передового досвіду країн НАТО щодо дидактичних засад підготовки військового персоналу.

Метою статті є обґрунтування дидактичних засад системи військової освіти України в контексті її реформування.

Досліджена актуальність проблеми, продемонстровано її значення в ракурсі євроінтеграційної політики України в галузі безпеки і оборони. Дидактика систем військової освіти аналізується як комплексна категорія, що складається із двох органічних складових – теоретичної і прикладної. Визначено головні закономірності і принципи розвитку систем військової освіти країн НАТО, що складають теоретичну складову дидактики.

Досліджено перспективні напрями реформування елементів теоретичних і прикладних дидактичних засад системи військової освіти України: вимоги до військового персоналу, структура і зміст навчання військового персоналу, контроль та моніторинг освітнього процесу тощо.

Розкрито взаємозв’язки і принципи роботи систем військової освіти; ми рекомендуємо здійснити ряд заходів, направлених на пришвидшення реформаторських процесів щодо дидактичних засад системи військової освіти України. Підходи щодо дидактики, які ми запропонували, сприятимуть наближенню вітчизняної системи військової освіти до відповідних систем членів НАТО, поліпшенню ефективності функціонування системи підготовки військового персоналу та підвищення його боєздатності.

Процеси реформування системи військової освіти нині повинні спрямовуватися на реалізацію правових норм основних документів щодо безпеки і оборони України. Для цього необхідно критично осмислити досягнуте і зосередити зусилля та ресурси на запровадженні в систему військової освіти України успішного досвіду країн-членів НАТО.

Перспективними напрямами подальших досліджень є оцінка ефективності реформування дидактичних основ системи військової освіти; аналіз військової служби випускників військових навчальних закладів у ЗСУ; стан, проблеми та перспективи запровадження стандартів НАТО до системи військової освіти України.

 

Біографія автора

  • Людмила МАЗУРЕНКО, Національний університет «Одеська морська академія»

    кандидатка політичних наук, доцентка кафедри мовної підготовки, Інститут Військово-Морських Сил

Завантаження

Опубліковано

31.12.2024

Як цитувати

СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РЕФОРМУВАННЯ ДИДАКТИЧНИХ ЗАСАД ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ. (2024). Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія_«Педагогічні науки», 4, 17-24. https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-17-24