ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У ДІТЕЙ: ВПЛИВ ОСОБИСТИХ ЯКОСТЕЙ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-128-134

Ключові слова:

діти; освіта; вихователь-викладач; батьки; гуманістичні ідеї; підростаюче покоління

Анотація

Анотація. У статті розглядається розвиток гуманістичних цінностей у дітей, вплив батьків та вихователя-педагога на цей процес. Ми дотримуємось думок А. Алізаде, Н. Тусі, Н. Казимова та ін.

Наголошено, що репутація вихователя-вчителя, а також батьків відіграє важливу роль у цій справі. Наприкінці статті надано інформацію про різні фактори, на які звертають увагу вихователі-педагоги та батьки при формуванні гуманістичних почуттів у дітей.

Основна мета роботи - продемонструвати вплив особистих якостей педагогів та батьків на виховання дітей та підкреслити їхню роль у просуванні гуманістичних цінностей та установок.

Метод. У дослідженні використовувалися різні методи, як-от: інтерв'ю, спостереження, педагогічні експерименти.

Оригінальність. У XXI столітті, з появою нового покоління та нового способу мислення, головним у розвитку вітчизняної освіти та педагогіки є виховання людей з новими почуттями, новою духовністю та новим стилем поведінки поряд з освіченим, професійним вихователем-учителем. Це основне завдання, яке держава ставить перед ним. Репутація вихователя-вчителя ґрунтується на тому, що він, крім освіти, має справжній педагогічний талант і майстерність.

Результати. Реорганізація системи освіти та її розвиток із більш гуманними тенденціями мають полегшити працю вихователя-вчителя, підготувати гідних батьківщини та гуманізму громадян. Ключову роль у цій роботі відіграють, перш за все, добрі, красиві, щасливі та неповторні стосунки педагога-вчителя, його людська мудрість, досконалість, життєвий досвід. Особистісні якості вихователя-вчителя як архітектора творчого людського серця є головним чинником формування гуманістичних почуттів у дітей.

Висновки. З вищевикладеного випливає, що батьки повинні завжди поважати дитину та не порівнювати її з іншими дітьми або навіть з іншими братами та сестрами. Кожне слово, сказане дитині, має базуватися на принципі поваги та вимогливості. Батько повинен цінувати дитину і змушувати її вірити і відчувати, що вона цінна. Потреби дитини у безпеці означають, що вона має вести комфортне, безпечне життя. Насильство щодо дітей, загрози їм будь-якими словами та засобами означають нелюдське поводження та поведінку. Обов'язок кожного з батьків – стежити за тим, щоб природні потреби та інтереси дитини вивчалися, щоб вона зростала і навчалася у комфортній, спокійній обстановці.

 

Біографія автора

  • Айшан БАБАЄВА, Азербайджанський державний педагогічний університет

    аспірантка, викладачка катедри педагогіки дошкільної освіти

Завантаження

Опубліковано

31.12.2024

Як цитувати

ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У ДІТЕЙ: ВПЛИВ ОСОБИСТИХ ЯКОСТЕЙ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ. (2024). Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія_«Педагогічні науки», 4, 128-134. https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-4-128-134