ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ПРОЦЕСІ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ СУСПІЛЬНИМ ДОВКІЛЛЯМ
DOI:
https://doi.org/10.31651/2524-2660-2024-1-170-176Ключові слова:
інтерактивні технології; комунікативна компетентність; старший дошкільник; формування; суспільне довкілляАнотація
На підставі теоретичного дослідження показано, що впровадження інтерактивних технологій відповідає як віковим можливостям старших дошкільників, так і меті формування у них комунікативної компетентності на заняттях з ознайомлення із суспільним довкіллям. Виявлено, що формування комунікативної компетентності старших дошкільників спирається на створення інтерактивного середовища, яке дозволяє забезпечити безбарʼєрне спілкування і взаємодію дітей під час опрацювання ними навчальних завдань з ознайомлення із суспільним довкіллям.
Шляхом аналізу педагогічного досвіду засвідчено, що адекватними й дієвими інтерактивними методами формування комунікативної компетентності на заняттях з ознайомлення дітей із суспільним довкіллям є сюжетно-рольові, рухливі, музичні та інші види ігор, групова робота, робота у парах, колективна робота.
З метою подолання пасивності окремих дітей планування до заняття за інтерактивними технологіями передбачає підготовку навчального матеріалу про суспільне довкілля у формі, за якої зміст кожного завдання поділяється на окремі взаємопов’язані ділянки, що виконуються учасниками взаємодії індивідуально й водночас є узгодженими та скоординованими між собою.
Застосування інтерактивних технологій дозволяє знайомити старших дошкільників із основними складовими суспільного довкілля («Я у суспільстві, моя родина і люди навколо мене, моє житло і Батьківщина, правила дюдсього співжиття»). При цьому, засвоюючи навчальний матеріал у спілкуванні та взаємодії з ровесниками, старший дошкільник вдосконалює і свою комунікативну компетентність.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Леся ГАЛАМАНЖУК, Галина ВАТАМАНЮК
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.