ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНЕ НАВЧАННЯ ЧИТАННЮ ТА ГОВОРІННЮ У ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ (НА ДИДАКТИЧНОМУ МАТЕРІАЛІ ПОСІБНИКА«УКРАЇНСЬКА МОВА ЯК ІНОЗЕМНА». РІВЕНЬ В1)»

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31651/2524-2660-2025-1-154-159

Ключові слова:

українська мова як іноземна; взаємопов’язане навчання; читання; говоріння; комунікативна потреба; текст; види текстів; зразки завдань

Анотація

У статті висвітлено питання взаємопов’язаного навчання української мови як іноземної, що реалізується через комунікативно-діяльнісний підхід.

Авторами статті зазначено важливість взаємодії усіх видів мовленнєвої діяльності, що сприяє формуванню комунікативної компетенції інокомунікантів; подано аналіз наукової та дидактичної літератури з проблеми дослідження; акцентовано увагу на актуальності вивчення педагогічних аспектів щодо взаємопов’язаних видів мовленнєвої діяльності, зокрема читання та говоріння. У статті надано спробу описати методичну стратегію роботи над відпрацюванням умінь сприймати та розуміти текст й відтворювати у мовленні здобуті навички.

З урахуванням єдності читання й говоріння у статті описано і представлено три фази видів мовленнєвої діяльності, що впливають на процеси встановлення логічних зв’язків, визначення смислових частин повідомлення, використання лексем, граматичних форм, конструкцій, що сприяють правильній побудові фраз і речень, умінню оперувати своїми знаннями, реалізувати їх в усному мовленні. У статті подано розгалужену систему типів текстів, що відповідає рівню В1, та представлено систему вправ, що відповідає реальним комунікативним потребам студентів.

Біографія автора

  • Лариса БІДЕНКО, Сумський державний університет

    кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка катедри журналістики та філології

Завантаження

Опубліковано

31.03.2025

Як цитувати

ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНЕ НАВЧАННЯ ЧИТАННЮ ТА ГОВОРІННЮ У ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ (НА ДИДАКТИЧНОМУ МАТЕРІАЛІ ПОСІБНИКА«УКРАЇНСЬКА МОВА ЯК ІНОЗЕМНА». РІВЕНЬ В1)». (2025). Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія_«Педагогічні науки», 1, 154-159. https://doi.org/10.31651/2524-2660-2025-1-154-159