ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СИСТЕМУ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31651/2524-2660-2025-1-106-111

Ключові слова:

здоров`язбережувальна компетентність; здоров`язбережувальні технології; військова підготовка; Військово-Морські Сили; фізична підготовка; стресотсійкість; бойова готовність

Анотація

Проаналізовано сучасні підходи до впровадження здоров’язбережувальних технологій у систему підготовки майбутніх офіцерів Військово-Морських Сил ЗС України.

Встановлено, що ефективне використання цих технологій сприяє збереженню фізичного і психологічного здоровя, підвищенню витривалості та стійкості до стресу, а також формуванню професійної готовності до виконання бойових завдань.

Визначено ключові компоненти здоровязбережувальної підготовки, серед яких використання інтервальних тренувань з респіраторними тренажерами, носимих пристроїв для моніторингу фізичного стану, технологій віртуальної реальності для симуляції бойових умов та розвитку стресостійкості.

Виокремлено значення телемедицини та сучасних реабілітаційних методів, які підтримують відновлення після фізичних і психоемоційних навантажень.

Підсумовано, що впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес сприяє підвищенню бойової готовності та професійної ефективності майбутніх офіцерів у складних умовах служби.

Біографії авторів

  • Валентин ВОРОНА, Національний університет «Одеська морська академія»

    доктор філософії, начальник катедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту

  • Павло САДОВСЬКИЙ, Національна академія Служби безпеки України

    викладач катедри спеціальної фізичної та бойової підготовки

  • Максим ЛУЦЕНКО, Одеський національний морський університет

    начальник фізичної підготовки і спорту

Завантаження

Опубліковано

31.03.2025

Як цитувати

ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У СИСТЕМУ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ. (2025). Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія_«Педагогічні науки», 1, 106-111. https://doi.org/10.31651/2524-2660-2025-1-106-111